Başkan Akgün "Çocuklar, Cumhuriyet´in Asıl Sahibi Sizlersiniz"

“29 Ekim Cumhuriyet Kupasi Yelken Yarislari” törenine katilan Büyükçekmece Belediye Baskani Dr. Hasan Akgün, minik sporculardan Cumhuriyete sahip çikmalarini isteyerek, "Çocuklar Cumhuriyet’imizi yükseltmek ve degerlerini korumak zorundasiniz. Çünkü Cumhuriyet’in esas sahibi sizlersiniz” dedi.

Büyükçekmece Belediyesi ve Büyükçekmece Yelken Kulübü’nün ortaklasa düzenledigi “29 Ekim Cumhuriyet Kupasi Yelken Yarislari” ödül törenine katilan Büyükçekmece Belediye Baskani Dr. Hasan Akgün, yelken yarislarinda dereceye giren minik sampiyonlara ödüllerini takdim etti.

Türkiye Yelken Federasyonu Il Temsilciligi kapsaminda düzenlenen “29 Ekim Cumhuriyet Kupasi Yelken Yarislari” optimist, lazer ve proper siniflarinda olmak üzere toplam 35 teknenin katilimiyla tamamlandi. Büyükçekmece Yelken Kulübü, ulusal kapsamda büyük anlam tasiyan bu yarislara verdigi desteklerden dolayi Büyükçekmece Belediye Baskani Dr. Hasan Akgün’e tesekkür etti.

Kupa töreni öncesinde yaptigi konusmada yedi yasindan beri çok çalisarak bugünlere geldigini belirten Büyükçekmece Belediye Baskani Dr. Hasan Akgün, "Hayatta basarili ve mutlu olmanin formülün çaliskan olmaktir" diye konustu. Akgün, sunlari söyledi:

“Çocuklar Cumhuriyetin esas sahibi sizlersiniz. Burada oldugu gibi bütün hayatiniz boyunca yaris devam edecektir. Sizler için bu yaris hem kendinizi hem de Cumhuriyet’i yükseltmek olacaktir. Hayatinizin her alaninda basarili olmanizi istiyorum. Hayatinizin eger güzel olmasini ve iyi yasamak istiyorsaniz tek bir kelimeyi unutmayacaksiniz; çaliskan olmak. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum.”