Hakkımızda



Vizyon - Misyon
Büyükçekmece Yelken Kulübü
 olarak amacımız, sporcularımızın kendi potansiyellerini ortaya koymalarına fırsat verecek, en üst düzeyde bir eğitim sunmak, evrensel etik değerlere bağlı, öncü, yenilikçi ve başarılı sporcular yetiştirmektir. 
Bu doğrultuda sporcularımızı, ufuklarının dünya suları olacak birer yelkenci olmaya yönlendirmektir. Deniz medeniyet, yelken ise doğayla iç içe olmak ve onu sevmektir. Yelken bir deniz kültürüdür. Türkiye de bu kültürü daha geniş kitlelere ulaştırmak, yelkencilik ve yelken sporunun bulunduğu noktadan daha ileri bir seviyeye taşınabilmesini sağlamak, insanların yelkenciliğe yönelik ilgisini artırmak bizim en önemli ilkemizdir. 
Denizciliğin gelişmesi için deniz sporlarının temel alınması gerektiğini düşünen büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek, denizi bir medeniyet olarak görüyor ve bu büyük tutkumuzu ülkemizde yelkenciliğin gelişmesi yönünde kullanarak, kurumsal bir yapı ile İlçemiz, komsu ilçeler deniz severlerini yelken sporu ile buluşturarak kulübümüzü Belediyemiz ile birlikte Türkiye’nin en etkin kulüplerinden biri yapmak hedefimizdir.



BYKBYK Tüzük